רוצה לקבל הצעת מחיר?
072-3970727
רוצה לקבל הצעת מחיר?
072-3970727

רוצה לקבל הצעת מחיר?

אני מאשר לקבל הצעות, מידע ומבצעים, אל תדאג אנחנו לא ספאם

למה הקמפיין הבא שלכם צריך להיות באינטרנט?

תעשיית הפרסום באינטרנט עוברת בשנים האחרונות מהפכות לא קטנות, אך התוצאה של המהפכה הזו היא כנראה הדבר הטוב ביותר שיכולנו לבקש כאנשי פרסום, שיווק ומדיה.
אם בעולם ידעו לנצל כבר לפני שנים כל קמפיין בצורה מקסימלית ולעשות אופטימיזציה של המדיה והקריאייטיב בזמן אמת, הרי שבארץ התופעה הזו מחלחלת לה אט אט ונדמה שאנו סוף סוף מבינים את מהו קמפיין פרסום מדיד באינטרנט.

אז האם הקמפיין הבא שלכם באינטרנט, יהיה הצלחה מסחררת?

תעשיית הפרסום באינטרנט עוברת בשנים האחרונות מהפכות לא קטנות, אך התוצאה של המהפכה הזו היא כנראה הדבר הטוב ביותר שיכולנו לבקש כאנשי פרסום, שיווק ומדיה.
אם בעולם ידעו לנצל כבר לפני שנים כל קמפיין בצורה מקסימלית ולעשות אופטימיזציה של המדיה והקריאייטיב בזמן אמת, הרי שבארץ התופעה הזו מחלחלת לה אט אט ונדמה שאנו סוף סוף מבינים את מהו קמפיין פרסום מדיד באינטרנט.

כלי המדידה האפקטיביים, הנוסחאות לתחשיב ההשקעה מול התועלת והיכולת לבדוק ולשלוט בכל האופרציה הזו בזמן אמת, מאפשרים לכל מנהל קמפיין, מנהל לקוחות או בעל עסק לדעת אם הכסף המושקע באתר מסוים הוא אכן הדבר הטוב ביותר שאפשר להשיג בתמורה לכסף שהושקע.

בזכות היכולת למדוד כמעט כל פעילות פרסום באינטרנט, יכולים גם אתרי נישה קטנים יותר מוואלה או YNET לספק פלטפורמה טובה לבעלי עסקים המעוניינים לפרסם ואינם יכולים להעלות קמפיינים בסדרי הגודל של הפורטלים הגדולים.

כל בעל עסק שיודע היכן הוא מצפה לפגוש את קהל היעד שלו, מקבל מאותם בעלי אתרים או נכון יותר לומר מאותן פלטפורמות פרסום, ניתוח אפקטיביות על ביצועי הקמפיין, בין אם הוחלט לבצע קמפיין חשיפות או הקלקות.

דאבל קליק לדוגמא, מערכת הפרסום, מבית גוגל מאפשרות לפרסם ברשת הפרסום באינטרנט (באתרים הרבים שנמצאים ברשת כולל אצל המתחרים שלכם) באנרים, מודעות טקסט, וידאו ועוד ולטפל כבר בשלב החשיפות הראשונות לקהל בתדירות, בקריא ייטיב, ובהתאמה גם בעלות למספר החשיפות וההקלקות.

פייסבוק אף לקחה את שוק הדיספליי הזה (תצוגת חשיפות מפוצלת), לרמה הפשוטה ביותר שיש, כך שהיא מאפשרת היום לכל אחד, בין אם הוא בעל עסק או לאו, להרים קמפיין במחירים שאין סיכוי לקבל אותם באתרי אינטרנט גדולים כמו תפוז, נענע10 או מאקו ולבדוק את התוצאות והאפקטיביות בתוך דקות.

פלטפורמות נוספות לפרסום באינטרנט בשוק הישראלי, המשמשות כצד שלישי (מעבר לנתונים המסופקים על ידי האתרים) כמו סקינדו, או e-rate הוותיקה יותר נותנות לנו היום אפשרויות שלא היו קיימות כאן קודם ומשמעות הדבר שהכסף המושקע בקמפיין, הוא השקעה נטו.
בפרסום אפקטיבי באינטרנט מודדים הכל ובכל רגע, כדי למדוד באמת את ההחזר על ההשקעה שלנו מה שידוע יותר כ – ROI   (Return of investment) נדרשת מאיתנו מערכת חישובים כלשהי, שהיא למעשה חלוקה של יחסים ואחוזים.

נתונים כמו כמות החשיפות של הבאנר, כמות ההקלקות על הבאנר ובסופו של דבר גם כמות הפעולות שנעשו בעקבות אותם הקלקות, אלו הנתונים שבסופו של דבר מעניינים אותנו, וכמובן כמה זה עלה לנו בפועל.

כל פרסום באינטרנט מתחיל כמובן עם הגדרת מטרות הקמפיין. הגדרה ברורה תעזור לנו להבין כבר בשלבים המוקדמים של הקמפיין אם אנחנו בכלל בכיוון לעבר השגת המטרה או שאולי עלינו לשנות כמה פרמטרים בדרך.
אם מטרת הקמפיין שלנו היא חשיפה ללקוחות חדשים או ישנים, חיזוק התדמית או רק יידוע של הציבור על השקת המוצר החדש שלנו, הרי שברור שכל מה שנרצה זה כמה שיותר חשיפות במחיר כמה שיותר נמוך.
הרשמה לשירות שלכם, לידים או מכירות, הם כבר מטרה שמצריכה מהקהל לבצע פעולה מסוימת וכאן חשוב להיות ברור יותר ולהכין קרקע שתקלוט את אופי הפעולה שאתם מבקשים לקבל, כאשר בדרך מדובר על דף נחיתה אפקטיבי. העלות במקרה כזה תחושב לפי קליקים, שכן לכמות החשיפות יש פחות ערך עבורכם מבחינת החזר על ההשקעה.
כפי שצוין, לאתרים הגדולים יש אפשרות לספק לכם נתונים על הקמפיין שלכם, אך כדי להיות אפקטיביים ויעלים בכל שלב, חשוב שהשליטה על הקמפיין תהיה בידיים שלכם.

המונחים שחשוב להכיר הם בעיקר:

CPM – מחיר ל 1,000 חשיפות
CTR – אחוז ההקלקות ביחס לחשיפות
CPC – מחיר לכל הקלקה
CPA – מחיר לכל פעולה (הרשמה, מכירה, הורדה)
Conversion Rate – יחס המרה בין מספר ההקלקות למספר הפעולות
ROI – יחס ההחזר על ההשקעה

חשוב לבדוק מספר באנרים שונים, במספר מקומות שונים, לבצע פיילוט בסכום קטן יחסית לתקציב הקמפיין ובכך למקסם את הקמפיין במקומות בהם יחס ההשקעה שלכם הוא הכדאי ביותר מבחינת המטרות שהגדרתם לעצכם.

מאמרים ותוכן

תכנון מדיה – מה זה אומר ולמה זה חשוב?

פרסומות ביוטיוב – תשלום פר צפייה!

כך תביאו לידים איכותיים מהפרסום שלכם ברשת

כך תבחרו מנהל שיווק במדיה חברתית

פרסום באתרי אינטרנט

באיזה אתר כדאי לפרסם?

אמצעי מדיה ואפשרויות פרסום
placeholder

אדריכלות ישראלית AI

placeholder

FXP

placeholder

כאן 88FM

103FM רדיו ללא הפסקה

placeholder

אקו 99FM

placeholder

LE MONDE JUIF (העולם היהודי)

הרשמו לניוזלטר שלנו!

קבלו את כל העידכונים, המבצעים והסיפורים החמים
של עולם התקשורת ישירות למייל שלכם