רוצה לקבל הצעת מחיר?
072-3970700
רוצה לקבל הצעת מחיר?
072-3970656

רוצה לקבל הצעת מחיר?

אני מאשר לקבל הצעות, מידע ומבצעים, אל תדאג אנחנו לא ספאם

באיזה צד כדאי לשים מודעת פרסומת בעיתון?

עמוד אי זוגי? עמוד אחורי? עד כמה מותר להתרחק מהעמוד הראשון?
כך תקדם את המודעה שלך.

איתרת, פילחת, בודדת את קהל היעד, בחנת ערוצי פרסום ובחרת בפרסומת בעיתון המתאים ביותר לצרכיך. נותר רק להחליט על מיקום המודעה. הדרישה לעמודים המבוקשים עלולה להפוך למאבק מתיש בריאותית ותקציבית מול מחלקת הפרסום בעיתון. האם זה כדאי? והאם יש דבר כזה "עמוד מנצח"?

בפרסומת בעיתון השיקול החשוב ביותר הוא ללא ספק "בולטות". למודעה במקום בולט סיכוי גדול יותר למשוך את תשומת ליבו של הקורא. על פי מחקרים שונים, הקורא הממוצע של עיתון יומי מסתפק בדפדוף בדפיו הראשונים אגב עיון בעמוד האחורי. לכן, על מנת שהמודעה לא תגיע לפח מבלי שזכתה ולו למבט חטוף של הקורא, עליה לשאוף להתמקם בעמודים אלה, שהם יקרים יותר למפרסם.

בנוסף קיימת מוסכמה, הנשענת גם היא על מחקרים מלומדים, שעין הקורא נמשכת תמיד לעמודים האי-זוגים, לכן העמודים הללו יקרים יותר מהעמודים הזוגיים. כל זאת הוביל לאסכולה שלמה הטוענת שעל מנת לעורר את ההד הראוי מבלי לשלם את המחיר של פרסום בעמוד הראשון, פרסומת בעיתון יומי צריכה להתמקם בעמוד 3. שילוב של עמוד "ראשוני" עם אי-זוגי.

לעומתה, חיה ובועטת תאוריית "העמוד האחורי", הטוענת שהקורא הממוצע תמיד יעיף מבט בעמוד הסוגר, גם אם הוא בדרכו לפח. בנוסף, אם העיתון נקרא ברכבת או באוטובוס העמוד האחורי מתפקד כסוג של "שלט חוצות", כי הוא חשוף גם לשכניו של הקורא.

מדורים ומוספים

כדאי לזכור כי העיתונים היומיים מכילים בדרך כלל גם מוספים המתפרסמים על בסיס יומי או שבועי, כגון מוסף כלכלי, תרבות, לייף- סטייל וכד`. במידה והמוצר שלך מדבר לתחום שמכוסה על ידי מוסף, שווה לבדוק את הפרסום בו, גם כאן על פי התפיסה של עמודים ראשונים, אי זוגיים ועמוד סוגר. שווה לשקול לפרסם גם בעמוד של מדור נישה, למשל מדור תיירות אם המוצר שלך הוא חבילה משפחתית לחו"ל למשל. הסיכוי להגיע לקהל היעד גדל וזה גם זול יותר כי לרוב זה יהיה בעמוד פנימי. אם החלטתם לפרסם בישראל היום, ייתכן שישתלם לכם יותר לרכוש פרסום במיקום אחרי האמצע וליהנות מחשיפה ארצית רחבה בעולם המגזינים מקובלת התפיסה שמודעות פרסומות יש להציב אך ורק בעמודים אי-זוגיים, אלא אם כן מדובר במודעה המתפרשת על כפולת עמודים. העמודים המבוקשים יותר במגזין, הם לרוב כפולת האמצע והעמוד האחורי הסוגר את מגזין. זאת כיוון שבניגוד לעיתון יומי שסדר עמודיו רומז על חשיבות והעניין של האייטמים בהם הוא מטפל, העמודים הראשונים של המגזין הממוצע עוסקים בתוכן "מנהלי" וידיעות קצרות ואילו הכתבות המרכזיות והמבוקשות מופיעות בהמשך. בנוסף, שיטת הכריכה של רוב המגזינים מאפשר להגיע בקלות לעמוד האמצע. גם העמוד האחורי חזק כאן יותר מתמיד.

טיפ לפרסום במקומונים

פרסומת בעיתון מקומי זה מקרה נפרד. רוב המקומונים נפתחים במקבץ של עמודים כפולים המיועדים כולם לפרסומות. לכאורה זו אופציה מושכת, אלו הם עמודים ראשונים שהקורא חייב להיתקל בהם וקוראים רבים עשויים לחפש בעמודים אלה אטרקציות ומבצעים. כשאתה משתתף בעמוד עם מפרסמים נוספים המחיר הוא גם נמוך יותר. אבל זו גם מלכודת. עמודים רוויי פרסום פעמים רבות יהיו בזבוז מיותר של מודעות שסביר להניח כי ילכו לאיבוד בתוך שלל המסרים הפרסומים. בנוסף, גם מודעה על עמוד שלם או על כפולת עמודים במקום זה לא מבטיח חשיפה, קורא המקומונים המיומן נוטה להעביר "במכה" את אסופת עמודי הפרסום הללו מבלי להתייחס לתוכנם. לכן, כדאי גם במקומונים להתייחס למדיניות של המגזינים: פרסומות אמצע, עמודים אי זוגיים ועמוד אחורי.

קיימים גם אמצעים נוספים שתורמים לבולטות פרסומת בעיתון שרצוי לקחת בחשבון. כדאי למשל לדאוג שהמודעה תהיה הפרסומת היחידה באותו עמוד או אף לרכוש את כל העמוד או כפולת עמודים אם התקציב מאפשר. במידה וזה בלתי אפשרי, רצוי לשאוף לעיצוב גרפי ייחודי וקריאייטיב מעניין שיבליט את המודעה שלך לעומת האחרות. שיטה אחרת היא לדרוש למקם את המודעה בסמוך לטור אישי פופולארי או מדור מבוקש, כאלה שהקוראים יחפשו במיוחד גם אם יוצנעו בתוככי העיתון. בהקשר הזה, כאשר מתייחסים לטור או מדור קבוע, שווה להתייחס לנושא הכללי של הטור או המדור ולנסות לחבר את התוכן של המודעה לאותו נושא.

 

 

מאמרים ותוכן
placeholder

עיתונות באזור הצפון

מחירי פרסום בעיתונות

placeholder

פרסום בידיעות אחרונות

placeholder

עיתונות באזור הדרום

חבילות פרסום בעיתונות בהתאמה לעסק

placeholder

עיתונות באזור המרכז

אמצעי מדיה ואפשרויות פרסום
פרסום ב-ידיעות הצפון - לקבלת מחירי פרסום חייגו: 072-2555444

ידיעות הצפון

רשת מקומוני ידיעות

פרסום ב-ידיעות רחובות - לקבלת מחירי פרסום חייגו: 072-2555444

ידיעות רחובות

פרסום ברצוי ומצוי - לקבלת מחירי פרסום חייגו: 072-2555444

רשת מקומוני העיר

פרסום בידיעות הדרום - לקבלת מחירי פרסום חייגו: 072-2555444

ידיעות הדרום

פרסום ב-ידיעות ראשון - לקבלת מחירי פרסום חייגו: 072-2555444

עיתון ידיעות ראשון לציון

הרשמו לניוזלטר שלנו!

קבלו את כל העידכונים, המבצעים והסיפורים החמים
של עולם התקשורת ישירות למייל שלכם